Szczegóły

To jest tekst, w którym postaramy się opisać Państwu, czego mogą się Państwo spodziewać podczas Sesji Terapeutycznej Metody Bowena.

Jedną z podstawowych zasad w Terapii Bowena jest osiągnięcie maksymalnego odprężenia, co osiąga się poprzez ciszę, spokój, okrycie pacjenta czymś ciepłym w przerwach między jedną sesją a drugą. Podczas sesji nie jest zalecana żadna muzyka, telefony powinny być wyciszone lub całkowicie wyłączone.

Dzięki takim warunkom nasi Pacjenci osiągają taki stan odprężenia, który czasem odczuwają po raz pierwszy w życiu, a stres jest ogromną blokadą w leczeniu absolutnie wszystkich schorzeń.

Podczas Sesji Terapeutycznej Terapeuta wykonuje delikatne ruchy tak zwany Ucisk Bowena, który w przeciwieństwie do różnych technik masażu, nie jest inwazyjny i bolesny. Dotyk w Technice Bowena Pacjenci opisują jako relaksujący i uspokajający.

Po wykonaniu ucisków, Pacjent jest zostawiany na kilka minut w ciszy, a na ten czas przerwy pomiędzy kolejnymi uciskami okrywany jest ciepłym kocem.

Liczbę zabiegów i ich częstotliwość ustala się indywidualnie z każdym pacjentem, zazwyczaj stosuje się jeden zabieg tygodniowo.

Jeżeli mają Państwo jeszcze jakiekolwiek pytania dotyczące Terapii Bowena, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.